با ما تماس بگیرید 24597570-21-98

صفحه اصلی » API » چرا برای کار با API ها از Postman استفاده می کنیم؟

چرا برای کار با API ها از Postman استفاده می کنیم؟

1- مجانیه

تا چند وقت پیش برای استفاده از این کلاینت لازم بوده که یک افزونه کروم نصب کنیم که مجانی نبود و باید کرک می شد ولی چند وقتی است که در وب سایت GetPostman  به صورت رایگان می توانید آنرا برای سیستم عامل های مختلف دانلود و نصب نمایید وخوب قاعدتا” به عنوان یک مجموعه یا یک برنامه نویس که در ایران زندگی می کنه معمولا” به دلایل مختلفی امکان خرید وجود نداره یا اینکه علاقه ای نداریم براش هزینه کنیم. پس برای ما بهترین گزینه ها برای انتخاب هرگونه نرم افزار و امکانات اونهایی هستند که پولی بابتشون پرداخت نمی کنیم. البته قسمتهایی که برای کار ما لازم است مجانی ارائه می گردد و امکاناتPro هم دارد.

free

2- به اشتراک گذاری آسان

همانظور که خیلی از شما ها می دونید تا حالا چند بار رویدادهای مختلف در زمینه فینتک برگزار شده و هر بار ما هم برای سرویس دهی آماده بودیم. یکی از مشکلات اینگونه رویداد ها به اشتراک گذاری API ها و مستندات مربوط به آنها با شرکت کنندگان می باشد. اما در Postman با داشتن مفهومی به نام Collection تمامی API ها دسته بندی می شوند و به راحتی می توان آنها را Import/Export کرد در نتیجه هرکس که لازم باشه از این API ها استفاده کند یا آنها را برای دیگران ارسال کند به راحتی می تواند از این قابلیت استفاده نماید.

PostmanCollections

3- خروجی کد برای هر یک از API ها

همانطور که در موارد قبل هم گفتم در رویدادهای کوتاه مدت فینتک ممکن است برنامه نویسان زمان زیادی نداشته باشند بنابراین هر چیزی که بتواند زمان برناه نویسی و توسعه را کم کند بسیار اهمیت پیدا می کند. یکی از این قابلیتها همین Code Snippet است که می توانید پس از مقدار دهی و تست هر یک از API ها می توایند یک خروجی به زبان برناه نویسی مورد علاقه خود داشته باشد. زبنهایی مانند JAVA، C#، PHP، Python و…PostmanCodeSnippet

 

4- ارائه مثال برای کاربران

هانطور که قبلا” هم گفتیم تمامی API ها در قابل Collection می توایند در اختیار برنامه نویسان قرار بگیرد. بدنه تمامی آنها فقط شامل پارامترهای لازم است که مقداری نداشته و خالی هستند. با این قابلیت می توان برای هریک از API یک یا چند مثال هم به برنامه نویسان ارائه کرد تا هم کارکردن با هریک از آنها راحت بوده و هم اینکه به وسیله آن بتوانند مقادیر دلخواه خود را تست و نتیجه نهایی را تایید کنند.

PostmanAPIexample

5- یک بار و یک جا بنویس، همه جا استفاده کن

به راحتی می توانید با ثبت نام در وب سایت برای خودتان یک اکانت بسازید. تمامی Collection  ها و  API را می توایند با این اکانت خود Sync نمایید و از این به بعد هر جایی که آنها را لازم داشتید می توایند استفاده نمایید. معمولا این اتافق به صورت اتوماتیک رخ می دهد، البته اگر ثبت نام کرده باشید و در این نرم افزار لاگین کرده باشید. اما برای اینکه دستی این کار را انجام دهید می توانید از دکمه ای که در کنار نام کاربری شما در بالای صفحه وجود دارد استفاده نمایید. و در تصویر زیر قابل مشاهده است:

PostmanSync

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.